Aktuálně

SIBIŘSKÁ SKUPINA

Zdraví Sibiřská skupina v počtu 8 kousků.

Naše skupina zaujala i ruskou televizi. Točila nás při přechodu ostrova. Zdenál poskytoval dokonce rozhovor v ruštine. Pak jsme rozložili stany na konci ostrova:).

Sibiřská skupina ve složeni Zdenda, Markéta, Vladka, Jouza, Mira,Mara, Koloušek a Veverka dosáhli vyprahlí žizní 4.10. v 14.45 bajkalskeho času nejsevernějšiho výběžku ostrova Olchon. Všude kolem obrovská zásobárna pitné vody a my nemáme ani kapku. Přes útesy se k ni nedá dostat.

Ostrov Olchon

03.10.2017

Jsme necelých 15 km od nejsevernějšího mysu na ostrově Olchon. Sice se opět mezi námi objevují takoví, co by chtěli trek udělat lehči, jít spiše na lehko a spát relativně v teple a bezvětři. Zatím je jich menšina, tak snad to zitra zmáknem. Samanské stopy jsou tu hodně, jeden Maru vcucnul na docela dlouho, ale nakonec se vymanil. Atmoška...

Vždycky jsem si přála bivakovat na pláži. Pravda, pláž na Sibiři sem si zrovna ale nepředstavovala..:-) Putujeme po Olchonu směr nejsevernější mys. Dorazit bychom tam měli za dva dny...

Olchon

01.10.2017

Jsme na Olchonu,spíme kousek od Šamanské skály konečně zase ve stanu a jsme za exoty pro čínské turisty. Je tu úplně jina přiroda a místo má zvláštní atmosféru. Cesta sem byl 50km offroad z 250km celkem.

Čekáme na sibiřský expres. Na zastávku to bylo 20 km , ale romantika jak prase. Už jsme se sešli radostně se zbytkem skupiny. Jo a viděli jsme tuleně.

29.09.2017