Aktuálně

SIBIŘSKÁ SKUPINA

Zdraví Sibiřská skupina v počtu 8 kousků.

Upoutávka na dokument, který popisuje putování Horalů z Hané sibiřskými horami Sajany, resp. jejich částí Tunkinské Golce.
V noci je budí táhlé vytí vlčích smeček. Jsou blízko? Ví o nich? Ne medvědi, ale vlci jsou jejich průvodci....

Divočinou sibiřské tajgy 2017: Tak nás přeci jen našli. Naše putování se utajit nepodařilo... :-) Zdenál dává interview ruské televizi a v ruštině

Naše skupina zaujala i ruskou televizi. Točila nás při přechodu ostrova. Zdenál poskytoval dokonce rozhovor v ruštine. Pak jsme rozložili stany na konci ostrova:).

Sibiřská skupina ve složeni Zdenda, Markéta, Vladka, Jouza, Mira,Mara, Koloušek a Veverka dosáhli vyprahlí žizní 4.10. v 14.45 bajkalskeho času nejsevernějšiho výběžku ostrova Olchon. Všude kolem obrovská zásobárna pitné vody a my nemáme ani kapku. Přes útesy se k ni nedá dostat.

Ostrov Olchon

03.10.2017

Jsme necelých 15 km od nejsevernějšího mysu na ostrově Olchon. Sice se opět mezi námi objevují takoví, co by chtěli trek udělat lehči, jít spiše na lehko a spát relativně v teple a bezvětři. Zatím je jich menšina, tak snad to zitra zmáknem. Samanské stopy jsou tu hodně, jeden Maru vcucnul na docela dlouho, ale nakonec se vymanil. Atmoška...